فلش پلیر سیستم شما به روز نمی باشد

جهت بهره مند شدن از تمامی امکانات چندرسانه ای این وب سایت، نسخه جدید فلش پلیر را نصب نمایید.

دریافت از سرور تسهیل گسترجستجوی محصولات

دسته‌ بندی محصولات

محصولات جدید

دستگاه بسته بندی ده توزین چهار طرف دوخت

دستگاه بسته بندی ده توزین چهار طرف دوخت


چشم انداز جهانی ماشين بسته بندی PDF پرینت پست الکترونیکی
چهارشنبه ، 10 آبان 1391 15:22

تقاضاي ثابت براي توليد همراه با افزايش اعتماد مشتريان، فروش مطلوب ماشين آلات را موجب مي شود. هر 3 سال يك بار interpack اين شانس را به خريداران ماشين هاي بسته بندي بين المللي مي دهد تا بتوانند در يك سطح و کيفيت جهاني، رقبا و تكنولوژي هاي نوين را ارزيابي كنند. 

امسال 10 سالن از 19 سالن نمايشگاه، به آخرين ماشين آلات فرآوري و بسته بندي با حضور شركت هايي از 60 كشور جهان اختصاص خواهد داشت.
چه شما به دنبال سيستم ها و فن آوري هاي جديد در بازار باشيد و چه نياز به تكنولوژي ساده اي جهت راه اندازي عمليات توليد خود در بازار باشيد، شرايط كاملا براي آنچه شما دقيقا مي خواهيد فراهم است.
خريداران ماشين آلات بسته بندي مي توانند در interpack انتخاب قطعي خود را انجام دهند. سوالي كه اينجا مطرح مي شود اين است كه خريداران اغلب به چه دليلي خريد مي كنند؟ آيا سيستم هاي با كارآيي بالا، انعطاف پذيري مطلوب يا توسعه پايدار و مفاظت از محيط زيست، مي تواند دليل خريد هاي جديد باشد؟ (توسعه پايدار و حفاظت زيست محيطي، Sustainability، به معني صرفه جويي و استفاده بهينه از انرژي و توليد با ميزان مواد اوليه کمتر و کاهش ضايعات بسته بندي طي عمليات توليد است)
اين موارد با موارد موثر در فروش ماشين آلات بسته بندي در سال هاي اخير زياد متفاوت نيست اما شدت و ضعف هر يک از عوامل متفاوت است. به ويژه توسعه پايدار و استفاده کم تر از منابع تجديد ناپذير که توجه و نقش آن بسيار پررنگ تر شده است. پيشرفت هاي تكنولوژيك هم چنان به صورت تدريجي و با اصلاحات معمول تداوم مي يابد تا اين که شاهد جهش خارق العاده در فن آوري هاي اين صنعت باشيم.

Bird's eye view

براي اين مقاله، ما از چندين منبع تحقيق كرديم تا خلاصه اي از بازار ماشين آلات بسته بندي در سراسر جهان تهيه كنيم. تمامي منابع مشخص هستند و نکته مثبتي که در ميان آن ها ديده مي شود اين است که اغلب آن ها اين ديدگاه را تاييد کرده اند.
هنوز براي قضاوت نهايي در مورد سال 2010 زود است. بنابراين اغلب داده هايي كه اينجا گردآوري شده اند، مربوط به سال 2009 است كه مسلما يك سال معمولي، به علت ركود شديد اقتصادي و بحران هاي مالي بين المللي نبود. ما فقط مي توانيم اعداد سال 2010 را به صورت فرضي در نظر بگيريم و يا آن اعداد را مقايسه اي در نظر بگيريم، مخصوصا وقتي شما آن را به عنوان يك شاخص اقتصادي كه بيشتر مثبت است تا منفي، در نظر مي گيريد.
براي مثال در ژانويه 2011، Conference Board، يک گروه تجاري غير انتفاعي كه هر ماه شاخص هاي اعتماد مشتريان را منتشر مي كند، گزارش كرد كه اقتصاد دنيا به رشد ميزان توليد ثابت و قابل اطمينان در سال 2010 بازگشته است چنان چه GDP (توليد ناخالص ملي) اغلب كشورها بعد از بحران مالي 9/2008 دوباره بازيابي شده است. اگر چه يك اخطار هميشه وجود دارد و آن هم کاهش نرخ اشتغال است. يك ماه بعد، Conference Board اعلام كرد كه اعتماد مشتريان آمريكايي از فوريه 2008 تا فوريه 2010 به بالاترين حد خود رسيده است. بر مبناي اطلاعات گرفته از اين گروه، مجله لس آنجلس تايمز، گزارش كرد كه ميزان رشد از 8/64 درصد در ماه ژانويه به 4/70 درصد در فوريه رسيده است كه البته هنوز پايين تر از نود درصد است كه نشان دهنده اقتصاد سالم مي باشد.
اما نرخ جديد، يك پيشرفت قابل توجه از 3/25 درصد كه در فوريه 2009 به ثبت رسيده است، محسوب مي شود. افزايش اعتماد مصرف کننده، به واسطه افزايش فروش خرد، در آمريكا، در ماه مارچ 2011 به وجود آمده است. Bloomberg گزارش كرده است كه خريدهاي خرد ( به استثناء اتومبيل، بنزين و مواد ساختماني كه اساس محاسبه ميزان توليد ناخالص ملي هستند)، 6/0 درصد در ماه ژانويه 2011 افزايش نشان مي دهد. بر مبناي داده هاي گرفته شده از سازمان تجارت ايالات متحده  و سازمان تجارتcensus bureau اين رشد در ماه فوريه 1 درصد اعلام شده است.اين آمار تحت عنوان  بهبود مطلوب ماهيانه مورد توجه قرار گرفت چرا كه هشتمين افزايش متوالي ماهانه در نرخ خرده فروشي بوده است.
رشد ميزان خرده فروشي ماهيانه بيشتر ناشي از خريدهاي آن لاين (Click) بوده تا خريد از فروشگاه هاي فيزيکي(Brick).
در ژانويه2011، internet retailer گزارش كرد كه فروش تعطيلات زمستاني خرده فروشان آن لاين يا اينترنتي، 15 درصد از ميزان فروش سال 2009 بيشتر بوده است. طبق نظر كارشناسان مستر كارت، استفاده از مزاياي پرداخت آن لاين تحت شبکه از تمام انواع ديگر پرداخت فزوني يافته است.

طبق گفته سازمان تجارت ايالات متحده، تجارت الكترونيك 2/4 درصد از كل فروش نهايي خرده فروشي در سه ماه سوم سال 2010 را به خود اختصاص داده است. اما internet retailer محاسبه كرده كه طي 4 سال اخير 5/7 درصد خرده فروشي از طريق آنلاين انجام گرفته است.
در سال 2011 بسياري از خرده فروشي هاي الكترونيكي در پي گسترش استراتژي هاي فروش بين المللي بر مي آيند (از آن جايي كه محيط فعاليت شان نا محدود و بي مرز است) اما اين كه چگونه اين فروش خرد اينترنتي تغيير خواهد كرد، نامشخص است.
اما گرفتن اطلاعات نرخ خرده فروشي در كشورهاي خارج آمريكا كه به دنبال بزرگ ترين خرده فروشي دنيا هستند، به ما کمک شاياني خواهد کرد. به گزارش يك روزنامه درباره نتايج سه ماه آخر سال 2010، Mike Duke مدير عامل شرکت فروشگاه هاي بزرگ  walmart مي گويد: رشد شرکت بين المللي Walmart  تداوم يافته و ما انتظار داريم که رشد اين شرکت در بازارهاي نوظهور شتاب بيشتري به خود بگيرد. فروش شبكه بين المللي در سال جاري به بيش از 109 ميليارد دلار رسيده است که افزايشي بيش از 12درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان مي دهد. هر كشور در اين افزايش فروش در سال مالي 2011 نسبت به سال قبل آن، سهمي داشته است. ( سال مالي walmart از 1 فوريه هر سال تا 31 ژانويه هر سال است بنابراين اين ارقام بخش اعظمي از سال 2010 را شامل مي شود.)
هر چه اطمينان مشتري به بازار بيشتر شود، خرده فروشي هم بيشتر مي شود. هيچ تعجبي ندارد كه CPG ها نيز در حال افزايش شديد هستند. مطابق بانک اطلاعات محصولات جديد Mintel، تعداد محصولات غذايي و محصولات آرايشي و بهداشتي به نرم جهاني رسيده است. افزيش كم قيمت در ژانويه را مي توانيد در جدول 8 مشاهده کنيد. اين دو گروه برتر تقريبا 18000 محصول را به تنهايي در اين ماه معرفي كرده اند. افزايش تعداد محصولات جديد لزوما با افزايش ميزان حجم توليد ارتباط مستقيم ندارد. اما مي توان به اين شکل تصور کرد.

جهش عميق

هر چقدر ابزار خريد بيشتر باشد توليد نيز بيشتر است. و اين قضيه باعث مي شود ما به چشم انداز مثبتي جهت بازار جهاني براي ماشين آلات بسته بندي رجوع كنيم و تمام جداول، شكل ها، نمودارهاي ضميمه شده نيز بخش هايي از بازار جهاني كه شامل محموله، تقاضا و بازرا هدف است و توسط مشتري نهايي به كار مي رود را نشان مي دهد.
VDMA اتحاديه توليدکنندگان آلماني ماشين آلات بسته بندي و مواد غذايي، اعتقاد دارد كه تجارت جهاني در زمينه ماشين آلات بسته بندي طي سال هاي متمادي رو به رشد بوده است.
به گونه اي كه ارزش بازار آن تقريبا به 6/14 ميليارد يورو در سال 2008 رسيده است (تقريبا 6/20 ميليارد دلار در نرخ مبادلات روزمره كنوني). تقاضاها ناگهان به طور چشم گيري کاهش يافت ولي كارشناسان در سال 2009 آن را كمتر عنوان كردند. برآورد  و پيش بيني هاي انجام گرفته صنعت از سال 2010 نشان مي دهد که بازار دوباره روند صعودي خود را بازخواهد يافت. نشانه هاي اين روند مثبت از هم اکنون در بازار ماشين آلات بسته بندي آشکار شده است.
مطابق با اطلاعات موسسه ITA، بازار جهاني تجهيزات بسته بندي در سال 2009 تقريبا 25 ميليارد دلار آمريكا تخمين زده شده بود.
Freedonia فروش سيستم هاي بسته بندي را براي سال 2009، 6/28 ميليارد دلار آمريكا تخمين زد و نرخ رشد معقولي را با توجه به آن ارائه کرد: تقاضاي جهاني براي ماشين آلات بسته بندي تا سال 2014 ، 7/2 درصد به صورت سالانه افزايش دارد كه در نهايت ارزش فروش ماشين آلات بسته بندي را در اين سال به مبلغي حدود 9/35 ميليارد دلار مي رساند. كه اين به معني يك بهبود منطقي در رشد بازار در طي مدتي است كه بازار فشار ركود زيادي را متحمل شده است (از 2004 تا 2009).
خوش بينانه ترين طرح از شرکت تحليل هاي صنعتي جهاني GIA، بازار ماشين آلات بسته بندي جهان را براي سال 2010 ، در حدود 5/32 ميليارد دلار آمريكا تخمين مي زند و پيش بيني مي كند كه فروش ماشين آلات و تجهيزات بسته بندي تا سال 2015 به 40 ميليارد دلار آمريكا مي رسد. البته با  احتساب تقاضاي رو به رشد بازارهايي كه با توجه به پيش بيني هاي انجام گرفته، رشد قابل توجهي خواهند داشت و رشد بازار جهاني به واسطه توسعه اين بازارها تحليل مي شود.

تقسيم بندي منطقه اي

گروه MPI اين گونه گزارش مي دهد، اگر چه کارخانه هاي توليدي در سراسر دنيا با طرفيتي پايين تر از ظرفيت اسمي خود به توليد مشغول هستند اما بيش از نيمي از آن ها در سال 2011  در افزايش تجهيزات مرکزي واحدهاي توليد خود تمرکز خواهند کرد.
مطابق با اطلاعات گروه MPI از 334 کارخانه توليدي در ايالات متحده و 145 واحد صنعتي در سراسر جهان،  تقاضاي جهاني از ميزان تقاضا در ايالات متحده پيشي خواهد گرفت و اين افزايش تقاضا تداوم خواهد يافت.
واحدهاي صنعتي بين المللي مقدار به مراتب بيشتري به نسبت واحدهاي توليدي در ايالات متحده بر روي به روز کردن تجهيزات اصلي خود هزينه مي کنند. در واقع کارخانجات خارج از ايالات متحده به طور ميانگين در حدود 10 درصد از سود خود را براي تجهيز خطوط توليد موجود خود هزينه مي کنند در حالي که اين ميزان براي کارخانجات موجود در ايالات متحده تنها 1/3 درصد است. به نظر مي رسد كه شكاف موجود بين درصدهاي هزينه شده در طي سال 2011 هم چنان ادامه داشته باشد. 55 درصد از واحدهاي توليد در خارج ايالات متحده براي افزايش خطوط موجود . در واحدهاي مرکزي خود برنامه ريزي کرده اند در حالي که در ايالات متحده، 44 درصد کارخانجات چنين برنامه اي در سال 2011 خواهند داشت.
Freedonia و GIA عنوان مي کنند  كه نيروي محرک رشد فروش ماشين آلات و تجهيزات بسته بندي به دليل سود آوري آن در کشورهاي در حال توسعه و بازارهاي نوپديد است. ضمن اين که GIA تاکيد مي کند منطقه آسيا پاسفيک، آمريکاي لاتين و خاورميانه، تاثير شگرفي بر اين ميزان رشد داشته و خواهند داشت.
GIA  توضيح مي دهد كه اين موضوع ناشي از تقاضاي پرشتاب براي صنعتي شدن در اين مناطق، گسترش سريع و توسعه فرآوري مواد غذايي و محصولات بادوام  مصرف کنندگان و سرمايه گذاري مستقيم خارجي در واحدهاي توليد محلي است.
فروشنده كيست؟ در سال 2007 آلمان كشور ميزبان interpack سهم ممتازي از بازار (درصد 7/22) داشت. طبق اظهارات GIA   ،ايتاليا در جايگاه دوم با سهم 7/16 درصدي قرار گرفت و ايالات متحده با سهم 11 درصدي جايگاه سوم را نصيب خود ساخت .
مطابق گزارش هاي Freedonia در سال 2009 جايگاه کشورها به کلي تغيير مي کند و کشور  چين با سهم 4/18 درصدي در صدر ليست فروشندگان تجهيزات بسته بندي قرار مي گيرد. آلمان با 17 درصد و آمريكاي شمالي با 4/14 درصد، جايگاه هاي بعدي را در اختيار مي گيرند.
اگر چه تقسيم بندي منطقه اي از نظر Freedonia اين گونه است كه اروپاي غربي 8/43 درصد، آسيا-پاسفيک 8/37 درصد، آمريكاي شمالي 4/14 درصد  و بقيه مناطق 4 درصد را به خود اختصاص مي دهند.
خريدار كيست؟ GIA،   اروپا، خاورميانه و آفريقا را به عنوان مناطقي که بيشترين حجم ماشين آلات بسته بندي را خريداري مي کنند، اعلام مي كند. بعد از آسيا، آمريكاي شمالي و آمريكاي لاتين قرار دارند. (شكل 3) GIA  هم چنين تاکيد مي كند كه جايگاه كشورهاي اعلام شده تا چند سال آينده تغييري نخواهد كرد.
رقابت کاملا جهاني است هم چنان كه نمودار صادرات نشان دهنده آن مي باشد. طبق اطلاعات VDMA، سهم آلمان از صادرات جهاني ماشين آلات و تجهيزات بسته بندي 34 درصد در سال 2009 بود که حجم مبادلات آن را به 4 ميليارد يورو معادل 6/5 ميليارد دلار ايالات متحده رساند در حالي که از سال 2008 در حدود 25 درصد کم تر است. آمريكا، چين و روسيه به ترتيب مهم ترين بازارهاي صادراتي آلمان هستند.
مطابق با آمار Messe Dusseldorf، برگزارکننده نمايشگاه اينترپک آلمان، صادرات ماشين آلات بسته بندي ايتاليايي در سال 2010، تقريبا معادل 96 ميليون يورو بوده است.
PMMI اتحاديه تجاري آمريكاي شمالي براي تجهيزات فرآوري، بسته بندي و تجهيزات تبديلي است که با هدف بهبود و ارتقاء توانايي اعضا جهت حضور در بازارهاي بين المللي تشکيل شده است. اين اتحاديه صادرات از ايالات متحده را،  5/17 درصد در سال 2009 اعلام کرده است.

توسعه بازار

بزرگ ترين تقاضاي موجود براي ماشين آلات بسته بندي، صنايع غذايي است و به دنبال آن صنعت نوشيدني، مواد بهداشتي، مراقبت هاي شخصي و مواد شيميايي قرار گرفته اند.
Freedonia پيش بيني مي كند كه صنعت غذا سهم 43 درصدي كل فروش دنيا را تا سال 2014 به خود اختصاص دهد اما صنعت نوشيدني با رشد ميانگين ساليانه 3/5 درصد تا سال 2014 سريع ترين رشد و پر بازده ترين بازار را خواهد داشت.  اين موضوع با توجه به اين كه تقريبا 9 ميليارد نفر تا سال 2050 در کره زمين زندگي خواهند کرد و تمام اين افراد به غذا و آشاميدني نياز دارند، هيچ تعجبي ندارد.
طبق اظهارات VDMA، صنعت غذا و آشاميدني در سراسر جهان بخش اقتصادي عظيمي به شمار مي رود كه تحقيقات  فراوان اين امر را اثبات كرده است و اين صنعت يكي از بزرگ ترين خريداران ماشين آلات بسته بندي با سهم 60 درصدي است. صنعت داروسازي نيز از آن جا كه مردم به دارو و درمان نياز اساسي دارند، كمتر در معرض افت و نوسان بوده است. اين صنعت 20 درصد تمام ماشين آلات بسته بندي را خريداري مي كند. اگر بخواهيم به طور اجماع، گروه هاي مختلف را نشان دهيم، درصدهاي تقاضاي سال 2009 در بازار جهاني را با تعداد محموله هاي سال 2009 كه از PMMI در آمريكا اخذ شده است، مقايسه مي کنيم.

انواع ماشين ها

انواع ماشين آلاتي که مورد تقاضاي بيشستر هستند، تغيير رويکرد مصرف کنندگان و ترجيح آنان براي توسعه پايدار را منعکس مي سازد. براي مثال GIA نياز به ماشين هاي بسته بندي انعطاف پذير را عنوان مي كند كه بتواند موجب کاهش استفاده از منابع در توليد محصولاتي از قبيل Pouch يا كيسه شود.
Freedonia هم چنين پيش بيني مي كند كه بيشترين تقاضا حداقل تا سال 2014 مربوط به ماشين آلات پر کن و يا FFS ( شکل دهي/ پر کني/ درزبندي) خواهد بود.
اطلاعات PMMI درباره محموله هاي آمريكا در سال 2009 بر اساس نوع ماشين آلات چنين است که در بالاي فهرست ماشين هاي پر کن و FFS، شکل دهي/پر کني/ درزبندي با 773 ميليون دلار آمريکا قرار دارد که تنها از سيستم هاي نقل و انتقال با 930 ميليون دلار آمريکا كه تقريبا در تمامي واحدهاي بسته بندي به ويژه در خطوط اتوماتيک وجود دارند، کم تر است.

نگاه خلاصه

ما از خريداران ماشين آلات در سراسر دنيا انتظار داريم كه هم چنان منتظر سيستم هاي داراي چندين عملکرد باشند كه كارآيي عملياتي بيشتري را با فشار يك دكمه و يا صرف كمتر انرژي ارائه مي دهد. هم چنين كاهش ضايعات مواد  و حجم كار را به همراه دارد و همه اين خدمات با يك قيمت معقول ارائه مي شود.
VDMA به ويژه يادآوري مي كند كه كاهش مصرف انرژي سيستم هايي كه تكنولوژي servo  را به كار مي برند، براي عمليات بسته بندي جذاب خواهد بود. GIA اعتقاد دارد كه تمايل به مصرف servo هم زمان با افزايش  پيچيدگي ساختارهاي شبکه اي و روباتيك شدن رو به افزايش است.
ماشين هاي ساكن (درجاكار) مي توانند از حيث ذخيره انرژي خوب باشند و از حيث كم شدن ميزان ظرفيت توليد بد باشند. اما خيلي از موتورهاي خط توليد انتظار دارند كه سيستم ها در زمان اجرا، بدون توجه به مهارت يا واکنش اپراتور، يک بسته بندي با كيفيت با کم ترين ضايعات در مواد بسته بندي و محصول، ارائه کنند.

 
 
نظر جدید جستجو
نوشتن نظر
نام:
ایمیل:
 
عنوان:
قالب نوشته:
[b] [i] [u] [url] [quote] [code] [img] 
 
 
:angry::0:confused::cheer:B):evil::silly::dry::lol::kiss::D:pinch:
:(:shock::X:side::):P:unsure::woohoo::huh::whistle:;):s
:!::?::idea::arrow:
 
کد آنتی اسپم نمایش داده شده در عکس را وارد کنید.
آخرین به روز رسانی در دوشنبه ، 29 آبان 1391 13:18
 

آخرین اخبار

راه اندازی وب سایت جدید آراکس -

سایت جدید شرکت آرکس  با طراحی جدید راه اندازی شد.در این وب سایت علاوه بر امکانات سایت قبلی امکانات جدید دیگری برای شناساندن هرچه بیشتر این شرکت و تولیدات آن تعبیه شده است.آراکس اولین سازنده دستگاه های بسته بندی توزین دار -

شرکت آراکس به عنوان اولین سازنده دستگاههای بسته بندی توزین دار در ایران توانسته با استعانت از پروردگار و با برنامه ریزی دقیق و منظم و استفاده از تکنولوژی پیشرفته روز به روز برتنوع و کیفیت تولیدات خود بیفزاید و به هدف خود که همانا ارتقاء، تنوع تولید و رضایت مشتری است نایل آید و گامی مهم در جلب رضایت مشتریان بر دارد. و بر این باور است با استفاده از نظرات منتقدانه شما عزیزان بر تجارب خود بیفزاید.محصولات پرفروش

تماس با ما

آدرس تبریز، کیلومتر 10 جاده تهران، بالاتر از سه راهی اهر، روبروی کافی شاپ وحید، کوی صنعتی آهو
تلفن

36376823-4 , 36376807(041)

فکس

36373635 , 36376849 (041)

ایمیل info@arax-ir.com